טיפולי שיננית

התפקיד של השיננית הוא לסייע בשמירה על היגיינת הפה תוך מתן טיפול מונע והדרכה בכל מה שקשור לשמירה על בריאות הפה והשיניים. לא מדובר רק על ניקוי יסודי של השיניים. מדובר על טיפול מקיף ומקצועי שמטרתו היא הגנה על הפה מפני מחלות חניכיים.

תחת תחום אחריותה של השיננית מגוון הפעולות הבאות:
● בחינה מדוקדקת של כל חלל הפה והשיניים.
● מתן פלואוריד לחיזוק השן ומניעת עששת.
● הסרת אבנית וכתמים מעל החניכים ואך מתחתם.
● בדיקת כיסי חניכיים.
● הדרכה בשמירה על בריאות הפה והשיניים.
● מניעת דלקות ומחלות חניכיים.
● טיפול בבעיה של ריח רע מהפה.
● מניעת נסיגה של החניכיים.
● מניעה של ספיגת העצם מסביב השן.
● ניקוי שאריות שאתם לא מצליחים להגיע אליהם באמצעות הצחצוח.

במה מועיל לכם טיפול של שיננית?

השיננית אמורה לנקות היטב את השיניים ולהסיר את שכבות הפלאק והאבנית (משקעים קשים) שנוצרו עם הזמן. מעבר ליתרונות האסתטיים יש לטיפול חשיבות רבה הן על בריאות הפה באופן כללי ואף לשמירה על הבריאות הכללית.
האבנית שמצטברת לה על פני השיניים מונעת את הגישה עם מברשת השיניים לכל אזורי השן ואת האפשרות לנקות באופן יסודי את החיבור בין השן לחניכיים. מצב כזה מוביל לדלקת חניכיים, דימום, נפיחות ובהמשך גם לריח רע מהפה וכאבים.
חשוב לדעת שנקודת החיבור בין השן לחניכיים אינו אטום והחיידקים יכולים בקלות לחדור דרך מקום החיבור לאזורים אחרים בגוף על יד מחזור הדם.
כך שהמשמעות של ניקוי הפלאק והאבנית היא הרבה מעבר לטיפול אסתטי בלבד.

איך נוצרת האבנית ושכבת הפלאק?

● הרוק, המזון והחיידקים הנמצאים בפה יוצרים משקעים (משקעי חיידקים) על גבי השן באזורי מפגש השן והחניכיים. עם הזמן נוצרת שכבת הפלאק שמתקשה ולא ניתנת להסרה ע"י צחצוח שיניים, אלא רק בטיפול מקצועי של הסרת אבנית.
● החיידקים הנמצאים בשכבת הפלאק ניזונים מהאוכל ומהמשקאות שהאדם צורך מידי יום וכך נוצרות חומצות שממיסות את אמייל השן וגם פוגעות בחניכיים וגורמות לעששת.

אם לא מסירים את שכבת הפלאק והאבן באופן קבוע עלול להיגרם נזק לצמיתות. זה כולל מחלות חניכיים, אובדם עצם ותמיכה לשן ועששת.
אפשר למנוע את מרבצי החיידקים הללו על ידי צחצוח שיניים נכון וניקוי קבוע בחוט דנטלי, או אביזר בין שיני אחר. אך על מנת להסיר לגמרי את שכבת החיידקים הדבקה בשיניים, חשוב לבקר בין 3-6 חודשים אצל השיננית, לטיפול יסודי והדרכה חוזרת.

איך פותרים בעיות חניכיים?

לא תמיד אפשר להבחין לבד בשכבת הפלאק כי לא תמיד היא נראית לעין. במקרים רבים היא שקופה ורק השיננית תוכל להבחין בהם באמצעות המראה הדנטלית. גם אם אתם מקפידים על צחצוח שיניים קבוע, אל תוותרו על ביקור דו שנתי אצל השיננית. היא תסיר את האבנית ואף תמליץ לכם על אופן צחצוח שיניים המתאים לשיניים שלכם.

מחפשים שיננית בכפר סבא? לא רוצים להתפשר על איכות הטיפול ועל הרמה המקצועית? הגעתם בדיוק למקום הנכון.
במרפאה של ד"ר הילטון תיהנו מטיפול מקצועי הנעשה באמצעות ציוד חדיש, טכניקות טיפול מתקדמות, משירות אישי וטיפול שייעשה במלוא הרגישות והאחריות המקצועית, הדרכה יסודית ומותאמת לכל מטופל טיפול עדין וסבלני.

לתיאום תור במרפאת ד"ר הילטון, צרו קשר ותהנו מחניכיים בריאות.