טיפולי חניכיים

לא כולם יודעים אך מחלת חניכיים לא נעלמת מעצמה ולעיתים היא מובילה לנזקים חמורים ובלתי הפיכים. מחלת החניכיים עלולה להוביל לנסיגת חניכיים, להתרופפות השיניים ואפילו לנשירתן בסופו של דבר. מסיבה זו חשוב כל כך לדאוג לתחזוקה נאותה ולשמירה על הרגלי היגיינה נכונים על מנת שהחניכיים יהיו במיטבם.
חשוב לשים לב כי בכל בעיה, מומלץ לטפל בהקדם בטרם תחריף. ככל שהטיפול יהיה מהיר יותר, אפשר יהיה להחזיר את המצב לקדמותו באמצעות טיפול פשוט יותר.

מהם הסימנים לבעיה בחניכיים?

קיימים מספר סימנים אשר אלו מעידים על קיומה של בעיית חניכיים ואלו הם נורות האזהרה ראשונות המאותתות על הצורך בטיפול.

 • דימום בעת צחצוח השיניים – הדימום מעיד כי קיימת דלקת בחניכיים. זו יכולה להיות דלקת שטחית ופשוטה מאוד לטיפול אך זה גם יכול להיות משהו חמור יותר.
 • ריח רע מהפה ריח רע מהפה הנקרא גם הליטוזיס, עשוי להופיע בעקבות דלקת שקיימת, הצטברות חיידקים, ולעיתים אפילו מוגלה בעקבות הזיהום.
 • נפיחות ואדמומיות – הסימנים המובהקים של דלקת חניכיים הם ללא ספק אדמומיות ונפיחות.
 • התרופפות השיניים – זהו מצב המעיד על דלקת כאשר הוא כבר במצב מתקדם. התרופפות השיניים מעידה על איבוד רקמת חניכיים ועצם לסת.

למה זה קורה?

חשוב לדעת כי בעיות בחניכיים קשורות ברוב המקרים להצטברות חיידקים על השיניים, זה קורה בקו המפגש שבין השיניים לבין החניכיים. אדם המקפיד על היגיינה נאותה, מצחצח את השיניים בצורה נכונה ועקבית כולל ניקוי בינשיני, מסיר את שכבת הפלאק וכך מגן על החניכיים. כאשר אין הקפדה על ניקוי נוצרים כיסי עומק בחניכיים וזה מוביל להיעלמות רקמות עצם וחניכיים ובהמשך גם התרופפות השיניים עד לנפילתן מהפה.

איך מטפלים בחניכיים?

 1. יש להיבדק ע"י רופא שיניים ובמידת הצורך ע"י אורתודנט רופא מומחה לטיפולי חניכיים.
 2. יש להתאים לכל מטופל את הטיפול המתאים לו בהתאם לבעיה ממנו הוא סובל.
 3. טיפול מונע – תחזוקה נכונה, צחצוח עקבי ומעקב קבוע אצל שיננית לצורך הסרת אבנית מסייעים מאוד במניעת התפתחותן של דלקות חניכיים.
 4. ניקוי עמוק – ניקוי אבנית והקצעת שורשים הנעשה בהרדמה מקומית לצורך ניקוי יסודי ומניעה עתידית של הצטברות חיידקים והיווצרות דלקת.
 5. במידת הצורך ניתוח חניכיים, עם או בלי השתלת עצם, במקרים חמורים יותר של פגיעה בצם הלסת.
טיפולי חניכיים

איך בוחרים נכון רופא שמטפל בחניכיים?

היות ומחלת חניכיים היא לא תמיד פשוטה ולעיתים יש צורך בביצוע טיפולים פולשניים על מנת להציל את השיניים, חשוב מאוד לפנות אל רופא מומחה ובעל ניסיון עשיר בתחום רפואת שיניים וחניכיים. עם טיפול מקצועי של רופא מומחה אפשר יהיה ליהנות מתוצאות טובות ולשמירת השיניים הטבעיות לאורך זמן.

אצל ד"ר הילטון תוכלו לקבל את הטיפול הכי מתאים עבורכם.

במרפאת השיניים של ד"ר הילטון תזכו ל:

 • טיפול מקצועי
 • ציוד חדיש
 • טכניקות טיפול מתקדמות
 • רמה גבוהה של סטריליזציה
 • שירות אישי ועוד..

לתיאום תור – צרו קשר עם מרפאת שיניים ד"ר הילטון ונשמח לעמוד לשרותכם.